دوره مهندسی فروش :

دوره حضوری

عنوان دوره : فروشندگی حرفه ای
تعداد جلسات : 4 جلسه – 16 ساعت
مدرس : دکتر هادوی نیا

یکی از سوالاتی که همواره ذهن همه ی فروشنده ها و همه ی مدیران و یا بهتره بگوییم ذهن همه ی انسان ها را به خود مشغول ساخته اینست :

  • علل و عوامل موفقیت انسان ها و شرکتهای موفق در عرصه های مختلف چیست ؟
  • چرا برخی از فروشندگان همواره بیشتر از دیگران می فروشند ؟
  • چرا برخی از فروشندگان از راه فروش به همه چیز رسیده اند ؟
  • چرا از میان میلیون ها فروشنده فقط عده کمی از فروشندگان، فروششان نجومی و خیره کننده است ؟
  • من چطور می توانم به یک فروشنده حرفه ای تبدیل شوم و با فروشندگی، اوضاع و احوال زندگیم را متحول کنم ؟ 
  • آیا اساسا من با فروشندگی می توانم برای خودم یک زندگی ایده آل و مطابق با انتظارات و رویاهایم بسازم ؟

ویدیو آنلاین دوره

عنوان دوره : فروشندگی حرفه ای
تعداد جلسات : 4 جلسه – 16 ساعت
مدرس : دکتر هادوی نیا

جواب همه ی این سوالات مثبت است !! ولی به قول دانشمندان اقتصاد: ……. its depen on 
این بستگی دارد به عوامل گوناگون. 
قبل از اینکه جواب سوالات مذکور را بدهم می خواهم آخرین تجربه ای که با یک فروشنده داشتم را برای شما تعریف بکنم. در تاریخ 26 تیر 1401 به همراه خانواده از نمایشگاه کفش تبریز به تهران برمی گشتیم. در عوارضی اتوبان قزوین، همسرم گفت من هوس فالوده کردم برایم فالوده پیدا کن !! 
پسرم گفت : مامان اینجا فالوده کجا بود ؟ اینها همه فروشگاه سوپرمارکت هستند. اما من بدون توجه به موقعیت مکانی، گفتم : همسر عزیزم خودم فالودت میشم !! و چندتا جمله ی غیرقابل پخش گفتم !! اعضای خانواده هم به حرف های من می خندیدند با کمال تعجب دیدم یک چرخی آنجا هست که با تابلو کاغذی نوشته فالوده شیرازی !

صوت دوره

عنوان دوره : فروشندگی حرفه ای
تعداد جلسات : 4 جلسه – 16 ساعت
مدرس : دکتر هادوی نیا

ماشین را نگهداشتم و درحالی که پشت فرمان مچاله شده بودم پیاده شدم و با صدای نسبتا خسته و کوفته و کمی بی حال به فروشنده سلام کردم و گفتم فالودت چطوره ؟ 
او با دیدن و شنیدن صدای من انگار که برق او را گرفته باشد به سرعت به سمت من برگشت و بعد از جواب سلام در جواب سوال عجیب من که پرسیده بودم فالودت چطور است با صدای رسا گفت : 
مثل خودت مشتی !! 
من که یکی از زجرهای زندگیم روبه رو شدن با فروشندگان غیرحرفه ای در مواقع خرید کردن است، از شنیدن جواب فروشنده بسیار متعجب شدم، حالم خوب شد و سر صحبت را با او باز کردم و ایشان یک خاطره جالبی را از علی کریمی فوتبالیست معروف تعریف کرد : 
گفت یک روزی علی کریمی ماشینشو نگه داشت و از من خرید کرد. من دستگاه پز را دادم داخل ماشین و ایشون 500 هزار تومان کارت کشید !! 
فروشنده گفت : بعضی ها از من خوششان میاید و دو برابر پرداخت میکنند و …. من که حسابی کم آورده بودم کارت را سمتش دراز کردم تا کمی بیشتر بپردازم و او گفت شما کارت کشیدید !

درخواست مشاوره

جهت دریافت مشاوره ، فرم زیر را تکمیل و ارسال نمایید. کارشناسان آموزش موسسه در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

من شروع کردم به تحسین و تشویق کردن برخورد او و نحوه ی برقرار کردن ارتباطش با مشتریان و چندین راهنمایی در مورد اینکه چیکار بکند تا مشتریان در سفرهای بعدی نیز به سراغ او بیایند. در میان صحبت هایمان جمله ای گفت که جوابش جواب سوال های بالا نیز هست. 
گفت : بعضی ها دکتر و مهندس شدند و من اینجا هستم و با اشاره به ماشینش که پژو 206 بود و اونجا پارک کرده بود گفت : چرا ماشین من اینه و ماشین شما شاسی بلند ؟! 
سوال خیلی قشنگی بود! 
من به این سوالات میگم سوال میلیون دلاری و اما جواب میلیون دلاری ! 
قبل از اینکه من جواب ایشان را بازگو کنم بر می گردیم به جواب اقتصاددان ها …. its depend on  این بستگی دارد به عوامل و متغیر های گوناگون. در اقتصاد و مدیریت هیچ سوالی یک جواب یک گزینه ای و تک عامله ندارد، ولی اکثر افراد جامعه دنبال یک جواب تلگرافی و کوتاه و آسان هستند و بیشترشان به دنبال قرص و شربت موفقیت هستند تا بدون زحمت آنرا سر بکشند و همانند چراغ جادوی علاالدین به همه چیز برسند که البته از این قرص و شربت ها در برخی از سمینارهای که امروز به وفور برگزار می شود، پیدا می شود.
در جواب ایشان گفتم : 
خیلی ها فکر می کنند من با پول بابام رفتم دانشگاه و بقول بازاری ها پیتزاخور دانشگاه هستم و بعد نیز با پول بابام اومدم کاسبی راه انداختم !! 
اما من کارآفرین پدرساخته نیستم ! 
من یک کارآفرین خود ساخته هستم.
پدرم و اطرافیانم هیچکدام شان سابقه تولید و تجارت و کاسبی نداشتند !! کارمندی بودم متاهل، مستاجر با حقوق 12500 تومان که 10 هزارتومان آن را اجاره منزل میدادم، در سال 1368 تصمیم گرفتم آن زندگی بخور و نمیر را برای همیشه کنار بگذارم. در نتیجه با ایمان به خداوند و ایمان به توانایی هایی که خداوند در نهاد من گذاشته است. استعفا بدم و یکسال و نیم جنگیدم تا استعفایم را قبول کنند. آنهم در شرایطی که 30 هزار تومان پول داشتم و 200 هزار تومان بدهی یعنی با 170 هزار تومان کسری بودجه جواب اصلی اینجاست.

شما برای درس خواندن و آمادگی برای کنکور چقدر وقت گذاشتید ؟ 
چقدر زحمت کشیدید؟ 
به قول شکسپیر : شما برای به دست آوردن هر چیزی باید در مقابل آن چیزی را از دست بدهید. 
بنده هفت سال بعد از اینکه استعفا داده و از فروشندگی وارد تولید شده بودم و 15 نفر کارگر داشتم بدلیل مواجه شدن با مشکلات مدیریتی اداره کارگاهم، تصمیم گرفتم وارد دانشگاه بشوم و رشته مدیریت بخوانم. (شرح مفصل ماجرا را می توانید در مقدمه کتاب روانشناسی فروش حرفه ای در بازار ایران که بنده آن را نوشته ام مطالعه بفرمائید) مشکل بزرگی که داشتم نمی توانستم کارگاهم را یکسال کنار بگذارم یا تعطیل کنم تا بشینم و کنکور بخوانم و از طرفی باید با انبوه داوطلبان کنکور رقابت می کردم و بدون اختصاص وقت کافی برای مطالعه و آماده شدن برای کنکور امکان قبولی وجود نداشت و از همه مهمتر که میخواستم حتما در دانشگاه تهران قبول بشوم !! و در دارالعلم ایران درس بخوانم. 
مجبور بودم یک تغییر اساسی در سبک زندگیم ایجاد کنم !! برنامه ای که به ذهنم رسید این بود که من فقط میتوانم شب ها درس بخوانم در نتیجه برنامه ای که تنظیم کردم این بود : ساعت 5 عصر از کارگاه به منزل می آمدم و شام را میخوردم و 3 ساعت میخوابیدم و ساعت 8 شب بیدار می شدم و تا اذان صبح مطالعه می کردم. و می خوابیدم و ساعت 8 صبح نیز در کارگاه حاضر می شدم. 9 ماه تمام این برنامه را اجرا کردم حتی 3 ماه مانده به کنکور به همه اعضای فامیل از جمله پدر و مادرم گفته بودم، با عرض پوزش من مجبور هستم تمام مهمانی ها و مراسمات را لغو کنم. انشاالله بعد از کنکور در خدمت شما خواهم بود !! حتی یادم میاید به مادر خدا بیامرزم که در خانه ما مهمان بودند موقع رفتن گفتم ، مادرجان انشاالله مهمانی بعدی، بعد از امتحان کنکور، ایشان نیز به شوخی گفت روح اله تو خجالت نمی کشی چنین حرفی به من می زنی ؟ خواهرم فاطمه به مادرم گفت : مادر جان، کنکور امتحان سختی هست و آقا روح اله اینهمه زحمت کشیده تا قبول بشه !! 
این داستان را برای آن فروشنده تعریف کردم و گفتم آیا شما هم برای دکتر و مهندس شدن اینقدر جدیدت داشتی ؟ 
چقدر زحمت کشیدی که الان ماشینتو با ماشین من مقایسه می کنی؟ 
و شما دوست عزیز، برای موفقیت بیشتر چقدر حاضرید هزینه پرداخت کنید ؟ 
بعضی ها حاضرند بمیرند ولی یک کتاب نخوانند !!! 
باید بدانیم همانطور که رشته های مهندسی، هنری و پزشکی علم است، بازاریابی و فروش نیز علم است. 
بیشتر کسانی که فروش های رویایی انجام می دهند، آموزش دیده هستند و در دوره های آموزشی فروش و فروشندگی حرفه ای و سمینارهای فروش و بازاریابی شرکت کرده اند. 
مطلبی را که بدین شیوه در اینجا نقل کردم، در واقع جدیدترین روش فروش نوین است!! 
فروش از طریق داستان سرایی !! 
شما به جای فروش مستقیم، یک داستان واقعی مرتبط با موضوع فروش و محصول تان تعریف می کنید و این یکی از تکنیک مدرن فروش نوین است. یک داستان واقعی از خودتان را به گونه ای صادقانه و بدون پرداختن به معرفی و تبلیغ مستقیم محصولتان ، برای مشتریان تعریف می کنید تا مشتریانتان با شما ارتباط قلبی برقرار کنند. 
دوره ی فروش سنتی به پایان رسیده است. 
دوره ی محصول من خوب است، محصول من بهترین است، کیفیت محصول من عالی است تمام شده است! 
بنده با 32 سال تجربه علمی، کارآفرینی و فروشندگی در بازار ایران، در دوره های آموزش مهندسی فروش، فروشندگان حرفه ای، روانشناسی فروش، مدیریت فروش، جدیدترین تکنیک های فروش نوین را به صورت کاملا کاربردی و به روشی بسیار ساده به شما یاد می دهم تا بعد از پشت سرگذاشتن دوره های آموزشی مهندسی فروش به یک فروشنده حرفه ای تبدیل شده و به فروش های رویایی دست پیدا کنید. 
تولید کالا و خدمات، بدون فروش به معنی مرگ تولید است. همه ی انسان ها فروشنده هستند. هر زمانی که 2 نفر با هم گفتگو می کنند در واقع عمل فروش انجام می شود چرا که در واقع فروش و فروشندگی، هنر متقاعد سازی است. در مکالمه و گفتگوی دو طرفه یکی از طرف ها می خواهد دیگری را نسبت به انجام کاری متقاعد کند. 
مثلا یک واعظ می خواهد مردم را نسبت به وجود آخرت و دنیای پس از مرگ متقاعد کند، یک کاندید ریاست جمهوری یا نماینده ی مجلس می خواهد دیگران را متقاعد کند تا به او رای بدهند.یک خواستگار نیز فروشنده است چون تلاش می کند تا دختر مورد علاقه اش را متقاعد کند تا با او ازدواج کند. پس نتیجه می گیریم که همه ی ما به نوعی فروشنده هستیم. برخی کالا، بعضی خدمات و بعضی فکر و ایده می فروشند. 
حتی پدر یک خانواده نیز یک فروشنده است و به طور مثال می گوید اعضای خانواده حرف منو نمی خرند. خیلی از جوانان ما که در دام بزهکاری، اعتیاد و افسردگی افتاده اند اگر هنر و مهارت فروشندگی داشتند چه بسا که الان سر زندگی خودشان بودند. 
مهارت فروشندگی در واقع مهارت برقراری ارتباط با دیگران است و باید از دوران مهدکودک، دبستان، دبیرستان و دانشگاه به فرزندان این مملکت آموزش بدهند. 
چه بسا برخی از نوابغ و هنرمندان بزرگ روزگار که اکنون عصا یا کلاهشان را میلیون ها دلار می فروشند ولی چون خودشان هنر فروشندگی نداشتند با فقر و فلاکت زندگی کردند و از دنیا رفتند و چه بسا افرادی که دارای هوش متوسط و حتی زیر متوسط بودند ولی هوش فروش داشتند و هنر فروشندگی را یاد گرفتند از نظر مالی اوضاع بسیار عالی داشتند و در رفاه آسایش زندگی کردند و زندگی می کنند. 
در همین ایام و روزگار زیادند اساتید دانشگاهی که در دانشگاه های بسیار معتبر داخلی و خارجی تحصیل کرده اند و با معدل بالا فارغ التحصیل شده اند اما به دلیل اینکه مهارت فروش ندارند نمی توانند علم خودشان را به درستی بفروشند و با فقر زندگی می کنند و از طرفی زیادند فروشندگان حرفه ای با مدرک دیپلم و حتی زیر دیپلم که چندین برابر یک استاد دانشگاه درآمد دارند. 
فروش و فروشندگی یک مهارت است که در همه جای دنیا کاربرد دارد. سرنوشت تمام شخصیتهای سیاسی، فرهنگی، مذهبی و اقتصادی همگی به فروش وابسته است. محصولات مدرن ترین کارخانه ها باید توسط فروشندگان فروخته شود. تمامی هزینه های سازمان های عام المنفعه توسط مالیات کالاهای فروش رفته تامین می شود که فروش آن توسط فروشندگان حرفه ای انجام میشود. فروشندگان مهم ترین و حیاتی ترین عضو در هر فعالیت اقتصادی هستند بدون فروش، بزرگترین و پیچیده ترین شرکت ها متلاشی می شوند. فروش در اقتصاد آزاد قلب تپنده هر سازمان است که خون را در رگها به جریان می اندازد و به زعم بنده شغل فروشندگی پادشاهی است. 
خبر خوب یا بسیار خوب برای فروشندگان حرفه ای !! 
اغلب مدیران ارشد و مدیران عامل شرکت های بزرگ، از میان فروشندگان شرکت ها انتخاب می شوند. (به گواهی فور چون 500) بسیاری از مدیران عامل شرکت های فوق موفق کارشان را از بخش فروش شروع کرده اند. 
شما هم همین حالا در دوره ی مهندسی فروش ثبت نام کنید و سرنوشت شغلی و حرفه ای تان را متحول کنید !

دوره حضوری

عنوان دوره : فروشندگی حرفه ای

تعداد جلسات : 4 جلسه – 16 ساعت

مدرس : دکتر هادوی نیا

ویدیو آنلاین دوره

عنوان دوره : فروشندگی حرفه ای

تعداد جلسات : 4 جلسه – 16 ساعت

مدرس : دکتر هادوی نیا

صوت دوره

عنوان دوره : فروشندگی حرفه ای

تعداد جلسات : 4 جلسه – 16 ساعت

مدرس : دکتر هادوی نیا